Фарбування фасаду - що потрібно знати?

Фарбування фасаду - необхідний захід для створення естетичного вигляду будинку, а також його захисту від впливу зовнішніх факторів. Для цього використовуються лакофарбові матеріали. Стіни будівлі можуть бути виконані з різних матеріалів, які мають пористу структуру, зокрема цегла, бетон, штучний камінь і інші. Підпадаючи під вплив агресивного середовища (вода, перепади температур, вітер, ультрафіолетове випромінювання, поява цвілі і грибків), фасад починає потихеньку руйнуватися. Тому і потрібне фарбування фасаду будинку.

Крім того, можна підібрати і бажаний колір, який би органічно підійшов для вашого будинку. Головним завданням є правильний вибір лакофарбового матеріалу. Від його якості залежить ступінь і час захисту стін від зовнішніх факторів. Вибираючи лакофарбовий матеріал, варто приділити увагу наступним чинникам:
- чи підходить він для стін фасаду за хімічними властивостями;
- наскільки він стійкий до атмосферних впливів (коливання температури, вологості і т. д.);
- наскільки він добре протистоїть ультрафіолетовому випромінюванню;
- наскільки він стійко переносить вплив води (опади, підвищена вологість);
- наскільки він добре стійкий до впливу лугів (миючі засоби або розташування поблизу хімічних підприємств);
- який показник адгезії з матеріалами стін фасаду;
- який показник паропроникності (можливість стінам «дихати»);
- наскільки добре матеріал здатний приховати дефекти стіни після нанесення першого шару;
- наскільки він стійкий до впливу органічних і біологічних факторів (мікроорганізми, грибок і пліснява);
- наскільки він здатний витримати механічні впливи (багаторазові роботи з очищення).

Сучасний ринок лакофарбових виробів є досить широким і можна знайти дуже багато матеріалів. Найбільш популярні види - акрилові матеріали для фасаду. Використовуючи цей вид матеріалів, можна домогтися тривалого зберігання початкового відтінку і кольору. Крім цього, акрилові фарби володіють високими показниками механічної міцності і еластичності при значних коливаннях температур, відмінно протистоять лужному середовищу і біопошкодженням. Саме виходячи з цих показників, акрилові матеріали є передовим виглядом. У разі несприятливих кліматичних умов у вашому регіоні або ж близькому розміщенні підприємств хімічної промисловості, рекомендується застосовувати акрилову фарбу на основі розчинника.

Водно-дисперсійні акрилові фарби є універсальним видом. Вони не мають запаху, легко можна підібрати потрібний колір, за короткий час висихають, а також здатні утворити «дихаюче» покриття. Але також акрилова фарба є абсолютно непроникною для рідини. Це сприяє очищенню поверхні від рясного забруднення.

Якщо ж вам потрібно пофарбувати фасад будинку (Одеса), пропонуємо звернутися в компанію «Alpprom». Займаємося утепленням і фарбуванням фасадів за допомогою методів альпінізму, скелелазіння та спелеології. Гарантуємо оперативну і якісну роботу!